Katechetikos Centras

2018-06-14 d. vyko 6 ak. val. kvalifikacinis seminaras „Konfliktinių situacijų prevencijos ir sprendimo mokymai „Žodinė savigyna“ (lietuvių ir lenkų k.)

Mokymų „Žodinė savigyna“ tikslas buvo – išmokti veiksmingai apsiginti nuo įvairių žodinių puolimų: grubumo, „užvažiavimų“, manipuliacijos, įžeidinėjimo, pažeminimo, neprašytų patarimų, brukamos nuomonės, reikalavimų, smerkimo, patyčių, keblių/provokuojančių klausimų, grasinimų, sugebėti atpažinti konfliktines situacijas pačioje jų užuomazgoje ir grubų, destruktyvų bendravimą paversti konstruktyviu, tuo pat metu išlikti ramiu ir išlaikytu, gebėti išsaugoti santykius.

Mokymai  buvo skirti mokytojams dirbantiems bendrojo lavinimo mokyklose ir tiems, kurie vadovauja, kalba viešai, veda mokymus, bendrauja su žiniasklaida, motyvuoja, įtikinėja, bendrauja su žmonėmis.

Mokymų metu mokomasi:

• lengvai atpažinti žodinius puolimus, manipuliacijas ir veiksmingai joms pasipriešinti;

• išlaikyti ramybę žodinio puolimo metu;

• neprovokuoti manipuliatoriaus tęsti puolimą;

• nepasiduoti įkyriems prašymams, kitų žmonių brukamai nuomonei;

• identifikuoti savo silpnąsias vietas, kurias dažniausiai išnaudoja manipuliuojantys asmenys;

• paversti konfliktą konstruktyviu dialogu.

Lektorius – Valdemar Chmielevski, Viešojo kalbėjimo ir efektyvaus komunikavimo treneris, tarptautinio Retorikos ir oratoriaus meistriškumo universiteto vyresnysis treneris-licenciatas, sertifikuotas koučingo specialistas, mokymus vedantis nuo 2008 metų.

Baigė Biblijos, Dvasinio palydėjimo, Pirmųjų amžių bei viduramžių bažnyčios dvasingumo mokymų programas Jėzuitų gyvenimo ir tikėjimo institute.

Daugiau apie trenerį bei jo veiklą galite sužinoti čia: http://investuokisave.lt

Seminaras vyko 2018 m. birželio 14 d. viešbučio „Domus Maria“ (Aušros Vartų g. 12, Vilnius) Didžiojoje salėje (II a.).

Dalyvavo 70 tikybos mokytojų.

Programa akredituota Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnybos 2018-01-22 d. įsakymu Nr.V-02.