Katechetikos Centras

Saugokime vieni kitus kelyje

Mieli mokytojai ir katechetai,

Nuo šiol informuosime jus apie projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“, kurio iniciatoriai yra Bažnyčia, LR Susisiekimo ministerija, Automobilių kelių direkcija ir Lietuvos policija. Projektu siekiama informuoti apie saugumą keliuose, šviesti, saugoti. Tačiau kad geri norai kurti saugų ir kultūringą eismą keliuose bei gyvenime galėtų būti realizuoti, neužtenka pasirašyti susitarimų. Reikia, padedant Šv. Dvasiai, ieškoti vis naujų kelių į žmonių širdis, kad gražūs žodžiai įsikūnytų ir virstų veiksmais.

Vienas čia mažai nuveiksi, bet drauge galime pasiekti daug. Tad kviečiame jungtis į kelio pastoraciją. Kurkime, veikime ir dalinkimės gerais darbais su kitais.

Kviečiame skaityti šią rubriką, kurią pildysime Lietuvos policijos kapeliono kunigo Algirdo Toliato siunčiamais pranešimais bei informacija.

  • Tikinčiųjų iniciatyva sukurta interneto svetainė „Saugokime vieni kitus kelyje“. Tai erdvė, kur kunigai, bažnytinės organizacijos, katechetai, tikybos mokytojai ir visi geros valios žmonės gali dalintis žiniomis, patarimais, patirtimi, diskutuoti, kaip keisti tikinčių eismo dalyvių – ir jaunimo, ir vyresnių žmonių – elgesį, ugdyti jų kultūrą keliuose ir pilietiškumą. Svetainės straipsniai, nuorodos, vaizdo medžiagos gali praversti tikybos pamokoms, katechezėms, parapijos stovykloms, rekolekcijoms, kasdieniams patarnavimams ir kitoms Jūsų veikloms.
  • Sukurta socialinio tinklo „Facebook“ paskyra, kur nuolat atnaujinama informacija apie įvykius keliuose, eismo saugumo naujienas. Kviečiame ir Jūs jungtis prie šios bendruomenės ir pakviesti tikinčiuosius. Dalinkimės naujienomis, diskutuokime, kartu kurkime saugų ir kultūringą elgesį keliuose: https://www.facebook.com/Saugokime-vieni-kitus-kelyje-497582887095798/?ref=aymt_homepage_panel
  • „Į vairavimą mes sutalpiname viską, kas mumyse yra blogo ir negražaus, ir automobilis yra kiekvieno asmeninė bažnytėlė, kur mes nesimeldžiame Viešpačiui, bet garbiname save pačius“, – sako populiarus apžvalgininkas. Straipsnis – apie lietuvių vairavimo ypatybes „Kaip vairuoja lietuviai“.
  • Psichologai atkreipia dėmesį, kad pradinukai dėl didelio fizinio aktyvumo, smalsumo ir dar nepakankamai išvystyto savisaugos instinkto linkę į žingsnius, galinčius baigtis ir nelaimingais atsitikimais. Todėl saugaus eismo pagrindų mokymas, galimų pavojų aiškinimas šioje amžiaus grupėje ypač svarbus. Straipsnis „Kaip vaikus mokyti saugiai elgtis gatvėje“.