40 val. kvalifikacinė programa (į kurią įeina šis seminaras) „Psichologiniai pedagoginio darbo aspektai dvasinio ugdymo kontekste“ akredituota VŠĮ Trakų švietimo centro 2020-10-20 d. ID 319354.
Seminaro lektorė socialinių mokslų psichologijos krypties daktarė Neringa Grigutytė
Trukmė: 8 ak. val. ZOOM platformoje
Datos: lapkričio 26 ir gruodžio 3 d.
Dienotvarkė lapkričio 26 ir gruodžio 3 d.:
15.45 – 16.00 – dalyvių prisijungimas ir registracija
16.00–17.30 – I užsiėmimas
17.30–17.45 – pertrauka
17.45–19.15 – II užsiėmimas
Seminaro anotacija:
Seksualinė prievarta prieš vaikus yra opi problema, reikalaujanti profesionalių ir savalaikių specialistų veiksmų. Remiantis statistikos departamento duomenimis, nuo seksualinių veikų kiekvienais metais Lietuvoje nukenčia apie 150 vaikų. Tačiau sociologiniai tyrimai atskleidžia, jog tai tik ledkalnio viršūnė: 1 iš 4 mergaičių ir 1 iš 9 berniukų patiria seksualinę prievartą. Kiekvienas dirbantis su vaikais, ir artimiau prisiliečiantis prie jų ugdymo bei gerovės, turi mokėti atpažinti, jei vaikas kenčia nuo prievartos, ir mokėti tinkamai reaguoti. Mokytojai yra tie, kurie, neskaitant tėvų, yra arčiausiai vaiko. Augant technologijų prieinamumui, keičiasi ir didėja vaikų rizikos patirti seksualinę prievartą. Taip pat svarbu, jog praeitais metais Lietuvoje yra pasikeitusi įstatyminė bazė (LR Vaiko teisių pagrindų įstatymas). Todėl mokymų programoje bus suteikiama teorinių žinių ir praktinių įgūdžių mokytojams, kad jie galėtų suprasti, atpažinti ir reaguoti seksualinės prievartos prieš vaikus atvejais, žinotų kaip klabėti su vaikais vykdant seksualinės prievartos prevenciją ir intervenciją.
Seminaro tikslas:
Supažindinti su seksualinės prievartos prieš vaikus reiškiniu ir suteikti žinių kaip atpažinti ir ką daryti išaiškėjus, jog vaikas yra nukentėjęs nuo seksualinės prievartos, kaip vykdyti seksualinės prievartos prieš vaikus prevenciją.
Dalyvavo 44 tikybos mokytojai.