Katechetikos Centras

CARITO kvietimas dalyvauti projekte „Parama per atstumą”

Gerbiama (-as) mokytoja (-au),

Esu Vilniaus Arkivyskupijos Carito projekto „Parama per atstumą“ koordinatorė Virginija. Žinodama, kad dirbate mokytoja (-u) ir susiduriate su įvairiausiais vaikais, taip pat ir vaikais iš šeimų, patiriančių socialinę atskirtį, šiuo laišku kreipiuosi į Jus norėdama pasiūlyti apsvarstyti galimybę padėti parapijos vaikams, kurie patiria socialinę atskirtį, dalyvauti „Paramos per atstumą“ projekte.

Daugelį metų šį projektą vystėme parapijose, kuriose veikė vaikų dienos centrai. Matydami projekto naudą, ieškome galimybių jį plėsti ir kitose parapijose, kur nėra vaikų dienos centrų. Tam reikalingas savanoris, kuris bendradarbiautų su VA Caritu ir parapijoje koordinuotų projekto veiklą. Jei projektas bent šiek tiek Jus sudomino (arba žinote asmenį, kurį ši projektas sudomintų), labai prašome atsakyti į šį laišką arba susisiekti su manimi, projekto koordinatore Virginija:

El.paštas: virginija.dunciene@vilnius.caritas.lt

Tel: 867356546

 Projektas „Parama per atstumą“ – tai materialinė rėmėjo pagalba konkrečiam vaikui ir bendravimas su juo susirašinėjant laiškais. 

Projekto dalyviai:

  • Vilniaus arkivyskupijos Caritas – koordinuoja projektą, suranda rėmėjus remiančius vaiką.
  • Rėmėjas – geros valios žmogu arba įmonė, įsipareigojanti per metus skirti konkrečiam vaikui 300 eur bei per metus parašantis vaikui kelis laiškus.
  • Vaikas ir parapija – vaiką pasiūlo konkreti parapija (klebonas arba savanoris). Parapija rūpinasi, kad už skirtą sumą būtų įsigyti vaikui reikalingi daiktai, priemonės, taip pat prižiūri, kad vaikas parašytų kelis laiškus savo rėmėjui.

Pabrėžtina, kad vaikas su savo rėmėju bendrauja TIK laiškas (nėra atskleidžiami tokie vaiko duomenys kaip adresas, gyvenamoji vieta ir pan., vaikas su savo rėmėju nesusitinka, bendrauja tik laiškais).

Suprantame, kad laiške pateikta informacija minimali, todėl kviečiame apie projektą pasikalbėti plačiau.

VAIKŲ JAU DALYVAUJANČIŲ PROJEKTE MINTYS IŠ LAIŠKŲ:

„Labai laukiu Jūsų atsakymo. Siunčiu Jums savo rankų darbo knygos skirtuką. Kai skaitysite įdomią knygą, atsiminkite mane.“ Karolina, 15 m.

„Aš svajoju užaugti ir būti tikinčiu automechaniku. Noriu, kad žmonės galėtų važinėtis mano sutaisyta mašina ir galėtų džiaugtis gyvenimu. Už Jūsų dovanotus pinigus pirkau mokyklinius reikmenis ir batus. Labai Jums ačiū.“ Martynas, 11 m.

„Man sekasi labai gerai. Vis daugiau groju ir mokausi, taip pat tęsiu ir muzikos mokyklos „karjerą“. Man pasidarė įdomu sužinoti, ar Jūs kokiu nors instrumentu grojate? O gal Jūsų vaikai groja?“ Jevgenijus, 15 m.

„Dėkoju Jums, kad savo gerumu prisidedate prie mano kelionės su klase.“ Andžej, 10 m.

 Nuoširdžiai

Virginija Dunčienė

Projekto „Parama per atstumą“ koordinatorė

8 673 56 546

virginija.dunciene@vilnius.caritas.lt

Vilniaus arkivyskupijos Caritas

Odminių g. 12

LT-01122, Vilnius

(8 5) 261 10 14

vilnius.caritas.lt | Facebook | Instagram